Třešně zrají, je vedro a vlhko. Čas se posunul. Mnoho věcí je opět, ale jinak…
Co je opět, ale jinak u mě v ateliéru v Újezdci?
Úpravy se pomalu blíží ku konci a nová kuchyňka byla tento víkend během kurzu slavnostně zasvěcena svému účelu. Nové toaletě a sprše stále chybí dveře a boilier. To se ale v brzku promění…
 
A to další opět, ale jinak ?
 
V oblasti pravidelného JÓGOVÉHO STUDIA
jsem tento týden ukončila pravidelné týdenní vyslání oline lekcí a  vypsala jsem NOVÉ LETNÍ JÓGOVÉ KURZY. Budou to víceméně pravidelné jógové úterní sedumdesátiminutovky, vždy od sedmi večer do osmi deseti. Zacvičíme si, tak jako v loni, na statku v Bohuňovicích. Kdo jste tam již byl, tak víte, že prostorná půda statku skýtá příjemné útočiště všem, kdo si chtějí v klidu a nerušeně zacvičit. Celý statek má velmi osobitou atmosféru a já zde ráda cvičím.
Cvičit budeme tyto úterky
29.6. / 13.7./ 27.7./ 3:8./ 10.8. / 17.8. / 24.8.
Na jednotlivé lekce je potřeba se předem nahlásit.
Vice info najdete na www.atelir-ujezdec.cz
 
Pro ty z vás, kteří by chtěli více prohloubit svoji praxi, zrelaxovat a zregenerovat, těm zasílám pozvání na tradiční jógový seminář Újezdecké lázně, jógový víkend  plný cvičení, dechové praxe a meditace těla, který proběhne 27.- 29.8. 
 
A v polovině září na nás čeká, již tak dlouho očekávaný, několikrát avizovaný a několikrát nedobrovolně odložený seminář Až do konečků prstů, tentokráte o nohách. Seminář proběhne ve Vysokém Mýtě ve  studiu Sunyé v neděli 12.9.
 
S podzimním výhledem věřím a těším se, že se zase po prázdninách budeme moci setkávat na živých pravidelných lekcích v Litomyšli, Chocni nebo ve Vysokém Mýtě.
 
V oblasti ATELIÉROVÉ KERAMIKY úspěšně proběhla první, teoretická, část experimentálního kurzu zaměřeného na stavbu a výpal malé pece z červených cihel a první část kurzu Zkameněliny a Vlnění. Výpaly proběhnou po prázdninách. Již se velmi těším, co dobrodružného nás s podzimem, během intenzivního setkávání se živly ohně a vzduchu potká a kam nás to vše zavede.
 
A co je bezprostředně před námi? Letní keramická dílna ve dnech 15.8.-22:8.  Dílna je zaměřena především na prostorové modelování a keramickou plastiku. Jelikož nás v  letošním létě čeká výpal pece na dřevo, vedený zkušeným dřevopaličem Richardem Plischkem, budeme též modelovat z volné ruky a točit na kruhu nádoby  k tomuto výpalu určené.
 
Na podzimní a zimní sezónu mám v hledáčku pozornosti již dlouho očekávaný kurz Raku pro pokročilé i začátečníky a kurz keramické raku plastiky s tématem křídel a létání.
 
Přeji vám všem jen dobré a na případné setkáni se těším, ať již v ateliéru s rukama v hlíně nebo v tělocvičně na podložce. Anebo obojí. Neb jedna praxe prolíná tu druhou. Obojí je vším i jedním současně. Není rozdílu mezi tvarováním hlíny a prožíváním těla. Obojí má své zákonitosti, dilatace i paraely.
 
Z mého venkovského hliněno-jógového světa do toho vašeho mávám
 
Jana

Kategorie: Aktuality