keramické kurzy, interaktivní hliněné dílny 

jemná jóga, dechová praxe a energetická cvičení

Vážení a milí,

pozdravení zasílám z mého venkovského ateliéru v Újezdci, přeji vám všem dobrý rok 2024.

Nejprve malé ohlédnutí: Loňský rok přinesl významné změny. Největší změnou bylo, díky Richardovi Plischke, po mnoha letech, návrat k dřevopálení. Dřevopec prodělala mnoho změn a mnoho nového ji ještě čeká. Tímto staronovým krokem směrem k pecím otápěným dřevem se objevily nové víkendové kurzy a komunitní pálení pro zájemce o dřevopálení.Co se týče keramiky Raku, proběhy dva prohlubující kurzy. Jeden zaměřený na vývoj tvarosloví a druhý poodkryl využití malování oxidy, barvítky a engobami ve spojení s touto ojedinělou technologií. A ani letní kurz keramické plastiky nezahálel. Téma Mycelium se ukázalo jako velmi nosné. Vzniklo několik zajímavých zahradních plastik .Pítko na téma ryzec, zahradní houbové umývadlo, světelné objekty, komorní plastika i jedno velké „mycelium“ pálené technologií raku…  V letošním létě opět navážeme osmidením soustředěním na  téma Ryby, ryby, veleryby.

A co se v „hlíně“ chystá v letošním  roce ?

Na webu se již objevily nové keramické kurzy, na které je možno se hlásit. Najdete tam:

  1. Modelované konvičky 2. – 4. 2.   jedno víkendový kurz   
  2. Modelované konvičky 1. – 3. 3.   jedno víkendový kurz 
  3. Modelovaný šálek s ouškem na kávu nebo bylinný čaj s plastickým dekorem 5. – 7. 4. jedno víkendový kurz 
  4. RAKU chawan řezaný i malovaný 17. – 19. 5. a výpal 7. – 9. 6. 
  5. Letní osmidenní intenzivní kurz  (RYBY, RYBY, VELERYBY)  28. 6. – 5. 7

 A co se děje na poli jógové praxe, energetických a dechových cvičení?

S každým křížkem, který mi přibývá, mi více a více připadá důležitá cvičební praxe.

Ať už jako cvičení zjevná, ásány, nebo cvičení síly skryté, dechová praxe a nebo skloubení obojího, praxe proměny.

 Všichni víte, že vnímám a rozšiřuji paralely mezi cvičební praxí a mezi tvorbou a prací s hliněným materiálem…. a jelikož je dobré, aby věci byly v řádu a v rovnováze, rozhodla jsem se v tomto roce vybudovat naproti ateliéru malou tělocvičnu.  Ráda bych tímto krokem vyrovnala řád věcí. Ve světě zjevném se naproti ateliéru objeví tělocvična …  a jakou rezonanci bude tento krok mít ve světě skrytých sil…uhlídáme…

A jaký je tedy rozpis cvičení po novém roce? 

Pravidelná večerní cvičení probíhají v úterý ve Vysokém Mýtě a ve středu v Litomyšli. Individuální cvičení a masáže shiatcu dle domluvy u mě v ateliéru.  

Do června jsou naplánovány tři celodenní sobotní workshopy jemné jógy a energetických cvičení pro dlouhověkost, a to 24. 2., 20. 4. a  22. 6. 

A velkou změnou letošního roku by mělo být, že postupně předám správu webu atelier-ujezdec.cz  Richardovi a doufám, že naváže na  fotogalerii z kurzů, na kterou mi už nezbývalo sil. A již nyní zde naleznete nové fotogalerie:

Těším se na viděnou, ať tak či tak ☺☺

JANA

A na závěr ještě pozvání:

Kdo byste měl cestu do Nového Města nad Metuji, tak zde v galerii Zázvorka až do konce února probíhá výstava velkoformátových smaltů spolku Naplech, kterého jsem členem. Je zde k vidění několik mých smaltovaných obrazů.

A pokud byste zavítali do Litoměřic, tak zde v galerii Gotické dvojče jsou instalovány výsledky mezinárodního výtvarného konceptuálního sympozia, kterého jsem se zúčastnila v loňském roce.

A do třetice … od 19. února budu mít výstavu Obestavování prázdnoty /plastiky, smalty, kresby/ v knihovně v Pardubicích.

Srdečně zvu.  J.

Kategorie: Aktuality