Letní keramická dílna

Letní keramická dílna

intenzivní týdenní kurz – Újezdec
prostorové modelování / keramická plastika
začátek: pondělí 13. 7.
konec: neděle 19. 7.

KDY: 

pondělí 13.7. – neděle 19.7. 2020  /  7 dnů
nejméně 60 hodin intenzivní práce

Začátek v pondělí ve 12 hodin, ukončení v neděli v odpoledních hodinách

Letní intenzivní keramický kurz zaměřený na prostorové modelování a keramickou plastiku akreditovaný MŠMT. Téma si každý zvolí sám. Plastika zvířete, nebo pro účastníky předchozích dílen pokračování v započaté práci na tématu lodního šroubu a pro zájemce pak raku misky. Plánované výpaly: raku, zakuřování a výpal v elektrické peci. Vše upřesníme na místě samém.

RAKU je technologický proces, který svým působením dává páleným objektům ojedinělý vzhled a charakter. Způsob pálení umožňuje vstoupit do děje výpalu a dovoluje nám tak v jediném okamžiku stát se spoluúčastníkem působení elementů ohně, vody, země i vzduchu. Výpal Raku se tak stává vzájemnou hlubokou interakcí mezi vytvářejícím a vytvářeným i mezi vytvářeným a vytvářejícím. Ve skupině pak i mezi tvůrci a díly, či mezi díly a tvůrci navzájem.

KDE: Venkovský ateliér Újezdec čp. 19

S SEBOU: pracovní oblečení, psací blok a tužku, nářadí, štětce, k raku výpalu pak bude třeba respirátor nebo rouška pracovní rukavice, dobré boty a bavlněné oblečení, budete přistupovat k žáru 1000C

KURZOVNÉ: 6 300,- Kč

UBYTOVÁNÍ:

  1. Ubytování přímo ve vsi, asi 5 min. od ateliéru, ale potřeba se domluvit co nejdříve, aby tam bylo místo https://www.jocernik.cz/pobyty-na-statku/
  2. Přespávání na místě samém, spacák a karimatku s sebou, omezený počet matrací a postelí k dispozici, sprcha a suchý záchod. Příspěvek za využívání prostor 150,-kč na noc .

STRAVA: Jídlo si každý obstarává sám, v ateliéru vybavená kuchyně, lednička, sklep.

PŘIHLÁŠKY A INFO:

Přihláška a zálohová platba do 8. 7. 2020. Záloha 2 000,- Kč .
(v případě neúčasti nevratná, možno vyslat náhradníka)
Doplatek na místě samém anebo na účet před zahájením dílny.

Účet č. 670 100 -2210578475/6210 s poznámkou letní dílna a jméno

Počet účastníků omezen.

Kategorie: