Dovoluji si vás tímto pozvat na první část mojí virtuální výstavy „Průzory“ do Městské galerie ve Vysokém Mýtě.

Jak mnozí z vás víte, měla jsem zde, v této předvánoční době, mít výstavu. Doba je však uzavřená až uzavírající a nejistá, a tak jsme před čtrnácti dny stály před otázkou, zda-li výstavu uskutečnit a pokud ano, tak v jaké formě. Nakonec padlo rozhodnutí, že budu pracovat tak, jak jsem ještě nikdy nepracovala… a to, že výstava bude formou jakési komentované prohlídky, a hlavně a převážně výstavou virtuální. Do velkého sálu galerie jsem včlenila menší, uzavřenější prostor, definovaný čtyřmi body, ve kterém se bude vše odehrávat.

Každý týden zde změním instalaci a představím několik věcí ze své současné i starší tvorby.

Každý týden, respektive každou adventní neděli, budete mít možnost, virtuálně, okénkem kamery, nahlédnout a zahlédnout co se změnilo a co se děje v uzavřené galerii.

Čekají nás tedy čtyři adventní neděle, čtyři setkání, čtyři instalace s komentovanou prohlídkou.

Výstava se symbolickým názvem „Průzory“.

Průzory ve smyslu nahlédnutí či nahlížení do jakéhosi okénka, kterým je možno nahlédnout a zahlédnout. V tomto případě se pomyslným okénkem stane „průzor“ okénka kamery. Kamera jakožto zprostředkovatel a okénko kamery jakožto průzor. Nahlédnutí do děje v uzavřené nebo částečně uzavřené galerii a průzory a nahlédnutí do tvorby a světa autorky.

Kategorie: Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder